Студијска посета – Ботаничка башта „Јевремовац“

Студенти Факултета за примењену екологију Футура били су у петак, 30. октобра 2020. године у студијској посети Ботаничкој башти Јевремовац уз пратњу професорке др Милене Милојевић и асистената Невене Милошевић и Слободана Стефановића. Студијска посета је имала за циљ реализацију практичних наставних активности у оквиру предмета Основи биологије на I години, Заштита биодиверзитета на II години, Заштита и унапређење шумских и ловних ресурса и Очување и унапређење урбаних екосистема на III години студија.

Студенти су обишли ботаничку башту у пратњи стручног водича који их је упознао са историјатом и значајем ове важне зелене градске површине за заштиту биодиверзитета. Упознали су бројне ендемичне, реликтне, ретке и заштићене биљне врсте из свих крајева света.

Захваљујемо се Биолошком факултету Универзитета у Београду и управи Ботаничке баште „Јевремовац“ на сарадњи.

[st_gallery gallery=“16522,16525,16523,16524,16526,16527″ size=“medium“ columns=“3″ lightbox=“yes“]