ОДРЖАНА ДРУГА МЕДИТЕРАНСКА ЛЕТЊА ШКОЛА ОДРЖИВОГ РАЗВОЈА И БИОЕКОНОМИЈЕ

Факултет за примењену екологију Футура био је један од организатора и активни учесник Друге медитеранске летње школе одрживог развоја и биоекономије.

После организовања Прве летње школе која је у периоду од 9. до 12. јула 2019. године била одржана у Солуну покренута је прича о стварању балканског кластера за биоекономију а Факултет је био један од иницијатора истог.

Ове године, у новонасталим околностима због пандемије вируса COVID-19, Друга летња школа биоекономије одржана је у дигиталном формату, преко зоом платформе, у периоду од 8. до 10. септембра 2020.

Циљ Друге медитеранске летње школе одрживог развоја и биоекономије је да истакне потенцијале и особености ове регије како би учесницима биле приказане перспективе и изазови овог новог концепта.

[st_gallery gallery=“16144,16145,16146,16142,16143″ size=“medium“ columns=“3″ lightbox=“yes“]