Odbrana master rada studentkinje Alhadia Nusrat   „Inovativni modeli upravljanja medicinskim otpadom“

Studentkinja master studija Fakulteta Futura Alhadi Nusrat uspešno je odbranila svoj završni – master rad pod naslovom  „Inovativni modeli upravljanja medicinskim otpadom“   u petak 27.12.2019. u prostorijama Fakulteta Futura. Komisiju su činili dr Sunčica Vještica, mentor, docent Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, Univerziteta Metropolitan, dr Svetozar Krstić, predsednik, docent Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, Univerziteta Metropolitan.

Komisija se nakon izlaganja kandidatkinje složila da je rad odličan i da se na osnovu prezentovanog sadržaja master rada, može  konstatovati da je Kandidatkinja Alhadia Nusrat ostvarila ciljeve istraživanja, da je argumentovano predstavila inovativni sistem upravljanja medicinskim otpadom u Libiji i regionu. Primenjujući principe održivog razvoja, Kandidatkinja je zaključila da je zdravstvena zaštita, kao kombinacija javne (državne) i lične odgovornosti, osnova za funkcionisanje „zdravog“ društva.