USPOSTAVLJENA SARADNJA FPEF – TRANSKOP DOO – UNEKOO P U CILJU KREIRANJA RAZVOJNOG PROGRAMA NOVIH LAKIH MATERIJALA (BIO MIX)

U utorak, 21.8.2018, na oglednom polju Fakulteta, Sadžak, sastali su se predstavnici Fakulteta Futura (dekan prof. dr Jordan Aleksić, predsednik saveta doc. dr Zlatko Dragosavljević, koordinatorka master studija M.Sc Ivana Šekler i stručna saradnica dr Sunčica Vještica), kompanije TRANSKOP iz Paraćina (Goran Radisavljević i Miroslav Aleksić) i UNEKOOP-a (Vladimir Janković).

Cilj ovog celodnevnog sastanka je bilo definisanje buduće saradnje prilikom razvoja novih proizvoda – lakih materijala na bazi Miscanthus x Giganteus-a (npr. bio-beton). Ugovorom koji će biti potpisan u narednom periodu, biće definisan zajednički tim, akcioni plan i očekivani ciljevi.

Po završetku radnog dela, gosti su obišli ogledno polje, genetsko-reprodukcioni centar brdskih konja i SRP „Zasavica“, kojom prilikom su izrazili veliko zadovoljstvo viđenim postignućima domaćina.

[st_gallery gallery=“10926,10928″ size=“portfolio-three“ columns=“2″ lightbox=“yes“] [st_gallery gallery=“10926,10928″ size=“portfolio-three“ columns=“2″ lightbox=“yes“]