UČEŠĆE STUDENATA FUTURE U EDUKATIVNIM RADIONICAMA U OKVIRU PROJEKTA „DIJALOG ZA PREVENCIJU PRIRODNOG HAZARDA“

Za učenike osnovnih škola „Petar Vragolić“ u Ljuboviji i „Stevan Filipović“ u Radalju (Opština Mali Zvornik) 28. i 29. aprila 2015. godine održane su radionice o klimatskim promenama i prirodnom hazardu, u čijoj pripremi i realizaciji su učestvovali studenti treće godine Fakulteta Futura – Milan Ercegovac i Danica Zdravković.

[st_gallery gallery=“1908,1909″ size=“portfolio-two“ columns=“2″ lightbox=“yes“]

Njih dvoje su učenicima na slikovit način predstavili fenomene prirodnog hazarda, prikazali velike katastrofe u svetu, uzroke klimatskih promena i uticaj promene klime na živi svet. U okviru radionice učenici su saznali više i o mogućnostima smanjenja zagađenja i emisije štetnih gasova, kao osnovnih preduslova za ublažavanje klimatskih promena. U tu svrhu učenicima je prezentovan i desetominutni animirani film posvećen ovoj temi koji je za ovu svrhu prevod uradila Danica Zdravković. Tokom radionica učenici obe škole bili su vrlo aktivni i zainteresovani za pitanja vezana za životnu sredinu, a podeljena im je i anketa koju su osmislili studenti.

[st_gallery gallery=“1910,1907″ size=“portfolio-two“ columns=“2″ lightbox=“yes“]