Svetski dan obrazovanja o zaštiti životne sredine

Loznica 26.01.2017.

Obrazovanje o zaštiti životne sredine je dinamičan proces koji ima za cilj:

• da probudi u ljudima svest o ekološkim problemima na globalnom planu ali i u lokalnoj zajednici;
  • da identifikuje interakcije između čoveka i životne sredine;
  • da promoviše skladan odnos između čoveka i prirode kroz održivi razvoj, sa ciljem da se sadašnjim generacijama omogući kvalitetan život u prirodnom okruženju, ali i da se ono kao zdravo sačuva za buduće generacije.

Javni čas ZELENA ZANIMANJA – ZANIMANJA BUDUĆNOSTI, U prisustvu učenika, nastavnika, profesora, učitelja, prosvetnih ispektora, direktora škola, gradskih službenika u oblasti obrazovanja, predstavnika medija, javnih komunalnih preduzeća, šumara, slobodnih intelektualaca, predstavnika NVO, organizacija civilnog društva i drugih, prisustvovalo  je 70 učesnika, promovisana su ZELENA zanimanja budućnosti, fakultetski katalog zelenih zanimanja ali i studijski programi (postojeći i oni koji su u postupku akreditacije).

[st_gallery gallery=“7256,7257,7258,7259,7260,7261,7262,7263,7264,7265,7266,7267″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]