Studijska poseta studenata prve godine Privrednom društvu „Termoelektrane i kopovi Kostolac“ d.o.o.

U sredu, 28.10.2015. godine, studenti prve godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, zajedno sa kolegama Tehničkog fakulteta Univerziteta Singidunum, posetili su Privredno društvo „Termoelektrane i kopovi Kostolac“ d.o.o.

Studente  i predstavnike fakulteta primili su domaćini u svečanoj konferencijskoj sali. Tom prilikom je Tatjana Stevanović, inženjer zaštite životne sredine, studentima održala predavanje o problematici otpada i kao i drugih uticaja na životnu sredinu na bazi iskustava PD „TE – KO Kostolac“. Predavanje je obuhvatilo i teme emisije i imisije zagađujućih materija, kao i unapređenje sprečavanja zagađivanja ambijentalne okoline kontinuiranim monitoringom i budućim uređajem za odsumporavanje.

Nakon teorijskog dela, studenti su imali priliku da obiđu kopove PK Drmno (vidikovac PK Drmno), Termoelektanu Kostolac B (sa posetom kontrolnoj sobi i laboratoriji), deponiju pepela i šljake na PK Ćirakovac (sa kraćim izlaganjem o sanitarnim merama koje se preduzimaju i načinu sprečavanja dalje diseminacije).

U okviru ove studijske posete organizovan je i obilazak arheološkog lokaliteta Viminacium, gde su studenti mogli da se upoznaju sa lokalitetom i obiđu drevnu grobnicu.

[st_gallery gallery=“3132,3133,3134,3135,3136,3137,3138,3167,3168″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]