Studijska poseta – Botanička bašta „Jevremovac“

Studenti Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura bili su u petak, 30. oktobra 2020. godine u studijskoj poseti Botaničkoj bašti Jevremovac uz pratnju profesorke dr Milene Milojević i asistenata Nevene Milošević i Slobodana Stefanovića. Studijska poseta je imala za cilj realizaciju praktičnih nastavnih aktivnosti u okviru predmeta Osnovi biologije na I godini, Zaštita biodiverziteta na II godini, Zaštita i unapređenje šumskih i lovnih resursa i Očuvanje i unapređenje urbanih ekosistema na III godini studija.

Studenti su obišli botaničku baštu u pratnji stručnog vodiča koji ih je upoznao sa istorijatom i značajem ove važne zelene gradske površine za zaštitu biodiverziteta. Upoznali su brojne endemične, reliktne, retke i zaštićene biljne vrste iz svih krajeva sveta.

Zahvaljujemo se Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu i upravi Botaničke bašte „Jevremovac“ na saradnji.