Studenti Fakulteta Futura obavili blok praktične nastave u Istraživačkoj stanici Petnica

Studenti druge godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, u okviru praktične nastave iz predmeta Osnove fizičke hemije, posetili su u sredu 3.4.2019. Istraživačku stanicu Petnica. U hemijskoj laboratoriji Istraživačke stanice studenti su imali mogućnost da praktično primene instrumentalne metode u cilju ispitivanja uzoraka medijuma životne sredine. Primenom Lamber-Berovog zakona studenti su ispitivali nepoznatu koncentraciju u uzorku pomoću instrumentalnih metoda spektrofotometrije i atomske apsorpcione spektrofotometrije. Takođe, praktično su primenili metode polarimetrije i elektroemijske analize konduktometrije.
[st_gallery gallery=“12265,12264,12266,12267″ size=“portfolio-three“ columns=“4″ lightbox=“yes“]