Student prve godine Teodora Kolbas održala predavanja u osnovnim školama u Malom Zvorniku

U okviru projekta „Šta nam voda donosi“, koji realizuje Udruženje Građanski savet Mali Zvornik, a finansira opština Mali Zvornik, Teodora Kolbas, student I godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, održala je predavanje o plutajućem otpadu i reciklaži učenicima III i IV razreda u dve osnovne škole (OŠ „Braća Ribar“ u Donjoj Borini i OŠ „Stevan Filipović“ u Radalju), opština Mali Zvornik.

Cilj projekta jeste podizanje javne svesti o problematici plutajućeg otpada, u okviru koga je jedna od aktivnosti kreativan rad sa najmlađima. Osim predavanja, deca su pravila novogodišnje ukrase kojima su ukrasili novogodišnju jelku.

Predavanju i radionicama sa decom prisustvovali su i njihovi roditelji i učiteljice, koji su se zajedno sa decom pridružili kreiranju ukrasa od plastičnih flaša, kartona, kesa i sl.

[st_gallery gallery=“6534,6535,6536,6537,6538,6539,6540,6541″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]