Stručno – edukativni seminar Rudno, Golija od 17. do 18. maja 2017. god. – 2. dan

2. dan – četvrtak, 18. maj 2017. godine

Drugog dana seminara pripadnicima Regionalnog centra za obuku pripadnika civilne zaštite predstavljene su aktivnosti i programi Fakulteta za primenjenu ekologiju FUTURA Univerziteta Sigidunum:

• “Fakultet za primenjenu ekologiju FUTURA u funkciji novih zelenih zanimanja”, MSc I. Jelić
  • “EDIT Inovaciono – poslovni inkubator kao novi obrazovni model”, S. Avramović
  • “Modelovanje rizika poplave”, prof. dr B. Vakanjac
  • “Predstravljanje ekoloških pritisaka na teritoriji opštine Ljubovija pomoću GIS tehnologija”, prof. dr B. Vakanjac
  • “Izrada preliminarne baze zagađivača reke Drine metodologijom integrisanog GIS-a”, MSc V. Gajić
  • “Eksploatacija i separacija šljunka i deponije na teritoriji opštine Bogatić”, N. Dražić

Edukacioni program seminara završen je izlaganjem Zdravka Maksimovića:

• “Procena ugroženosti od elementarnih nepogoda i drugih nesreća za Grad Kraljevo”, Z. Maksimović

Pored edukativnog programa, učesnici su obišli i lokalno domaćinstvo Vila “Selena” koje se bavi seoskim turizmom, gde su upoznati sa prirodnim bogatstvima planine Golije.

“Stručno – edukativni seminar Rudno, Golija” završen je obilaskom crkve iz XI – XII veka posvećenoj dinastiji Nemanjića.

Nakon održanog seminara, zaključeno je da bi bilo veoma korisno i konstruktivno da se ovakva vrsta saradnje između Regionalnog centra za obuku pripadnika civilne zaštite Kraljevo i Fakulteta za primenjenu ekologiju FUTURA nastave i još više integrišu s obzirom na zajedničke ciljeve i mogućnost razmene znanja i iskustava obe institucije.

[st_gallery gallery=“8223,8224,8225,8226,8227,8228,8229,8230,8231,8232″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]