Stručna praksa u JKP Duboko Užice

Fakultet Futura je u sklopu realizacije projektnih aktivnosti organizovao obaveznu stručnu praksu za studente osnovnih studija. U toku četvorodnevnog boravka u Užicu, studenti su zajedno sa asistentom, i ujedno članom projektnog tima, uradili morfologiju mešovitog i odvojenog komunalnog otpada devet jedinica lokalne samouprave. Rukovodstvo JKP Duboko je održalo niz predavanja u cilju što boljeg upoznavanja studenata s radom regionalne deponije, njenim kapacitetima i potencijalom reciklažne industrije u Srbiji.

Fakultet nastavlja s praksom usavršavanja svojih studenata kroz terensku nastavu, studijske posete i priključivanje projektima kako bismo u budućnosti imali najbolji kadar u oblasti zaštite životne sredine.