SOCIJALNO-EKOLOŠKA LABORATORIJA NA ISPITU IZ PREDMETA EKOLOŠKO PRAVO

U petak, 22.1.2016. godine kao poslednji čin realizacije predmeta Ekološko pravo održan je ispit u formi radionice, koji predstavlja iskorak ka novom profilu ispitne procedure.

Studenti su iskazali pozitivne reakcije na ovaj način realizacije ispita, jer o pitanjima koja sami formulišu u fazi pripreme ispita učestvuju svi: kolege student, nastavni profesor i njegovi saradnici asistenti.

Bodovna struktura i rezultati ispita u celini su transparentni i nije bilo prigovora na konačne ocene, koje su se kretale u rasponu od 6 do 10. Inovacija socijalno-ekološke radionice pokazala se kao prihvatljiv instrument kojim se na efikasan i utemeljen način elaboriraju fenomeni i rešenja problema normativno-pravne zaštite životne sredine.