Sastanak u JP Vodovod u Kruševcu

U sredu 21. 09. 2016.godine predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura susreli su se sa direktorom preduzeća Vodovod u Kruševcu i pomoćnicom gradonačelnika za zaštitu životne sredine i održivi razvoj, kao i njihovim saradnicima da bi razmotrili moguću saradnju i razgovarali o revitalizaciji akumulacije Ćelije iz koje se ovaj grad snabdeva vodom za piće. Na sastanku je potvrđeno da je potrebno uraditi projekat koji će se baviti revitalizacijom akumulacije Ćelije, i predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura dali su predlog kako bi se to moglo realizovati. Preduzeće Vodovod, kao i gradska uprava grada Kruševac, zainteresovani su za saradnju sa fakultetom kao ekspertskim partnerom u oblasti zaštite životne sredine.

Osim uspešnog sastanka u preduzeću Vodovod, Fakutet za primenjenu ekologiju Futura ostvario je kontakt sa lokalnom mrežom ekoloških koordinatora koji rade na programima u oblasti zaštite životne sredine namenjenim učenicima osnovnih i srednjih škola.