U sredu, 26. decembra 2018. godine, na Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura, održan je sastanak o mogućnostima buduće saradnje Fakulteta Future sa Rwth Aachen Univerzitetom u Nemačkoj.

Profesor Srećko Stopić, sa Univerziteta Rwth Aachen, predstavio je mogućnosti daljeg usavršavanja studenata doktorskih studija, Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, kroz naučno-istraživački rad u oblasti recikliranja rudarskih ostataka, radi neutralizacije mulja i dobijanja retkih metala koji se na ovaj način mogu ponovo koristiti u proizvodnji.

Na sastanku se, takođe, govorilo i o značajnosti skorašnjih projekata realizovanih u ovoj oblasti, kao i budućim projektima na kojima se studenti doktorskih studija Fakulteta Futura pozivaju na dalju saradnju kroz razmenu ideja i saznanja.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail