Projekat „Revitalizacija Topčiderske reke biološkim sistemima za prečišćavanje zagađenih voda“ koji realizuju Institut za šumarstvo i Fakultet za primenjenu ekologiju Futura ušao je u drugu fazu realizacije.
Nakon prikupljanja i analize podataka o izvorima zagađene vode, izrade idejnog i Izvođačkog rešenja za rekonstrukciju i postavljanje bioloških sistema, formirani su biološki sistemi u kojima su postavljeni supstrati i zasađene biljke koje će vršiti prečišćavanje vode Topčiderske reke.
Daljim svakodnevnim monitoringom pratiće se određeni parametri koji će na kraju projekta pokazati uspešnost ovog sistema.

[st_gallery gallery=“1637,1638,1639,1640,1641,1642″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]