PRIJATELJSKA POSETA UNIVERZITETU U MARIBORU

Studenti članovi Fakultetskog fudbalskog kluba „Futura“ su 5. i 6. juna 2015. godine bili gosti Univerziteta u Mariboru. U četvrtak 5. juna na Obrazovnom ERM poligonu, Univerziteta u Mariboru u mestu Poljčane predstavnicima FPE Futura prof. dr Jordanu Aleksiću, asistentima Dimitriju Aleksiću i Neveni Božić i studentima dobrodošlicu su poželeli prof. dr Ana Vovk i asistent Nina Globovnik. Nakon uvodnog predavanja i obilaska ERM poligona, studenti su se smestili u studentski kampus Univerziteta u Mariboru. Prorektor Univerziteta u Mariboru Marko Jesenšek i glavni sekretar Univerziteta Teodor Lorenčić su predstavnike FPE Futura dočekali u Meranovu, gde su u prijatnom druženju razgovarali o budućim aktivnostima i saradnji. Tom prilikom su predstavnici FPE Futura obišli vinograde Fakulteta za poljoprivredu i prirodne nauke, Univerziteta u Mariboru i podrum pića.
U petak 5.6.2015. godine studenti članovi FFK „Futura“ su odigrali svoju prvu međunarodnu prijateljsku utakmicu sa Univerzitetskim FK Maribor. Nakon završetka utakmice usledilo je prijatno druženje uz ručak. Revanš utakmica je dogovorena u Beogradu, kada će domaćin biti FPE Futura.