POSLOVI BUDUĆNOSTI U OBLASTI ŽIVOTNE SREDINE

Gradska opština Zemun je 1. marta 2017. godine u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošlјavanje i Fakultetom za primenjenu ekologiju ”Futura” u svečanoj sali Zemunske gimnazije organizovala predavanje povodom obeležavanja Svetskog dana obrazovanja u oblasti zaštite životne sredine na temu ”Mogućnosti profesionalnog profilisanja u oblasti zaštite životne sredine” za maturante prirodnog smera.

Asistent ”Future” Nevena Božić istakla je prednosti posla budućnosti, za koji se mladi u Srbiji mogu obrazovati na sedam univerziteta, sedamnaest fakulteta i pet visokih škola – evropski trendovi eko-industrija diktiraće takva kretanja i na srpskom tržištu rada da se može očekivati povećana potreba za stručnjacima iz ekologije.

O pravilnom izboru zanimanja u skladu sa želјama, sposobnostima i potrebama za radnom snagom učenicima je govorila Ivana Božić, psiholog Nacionalne službe za zapošlјavanje.

Izvor: zemun.rs