Poseta studenata II godine preduzeću Yunirisk

U petak 30.03.2018, studenti II godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, obišli su preduzeće Yunirsik, koje se bavi tretmanom opasnog industrijskog otpada. Profesora i studente u prostorijama Yuniriska, dočekao je direktor ekologije gospodin Slobodan Arandjelović.  Tom prilikom je studente upoznao sa  radom preduzeća i detaljno objasnio princip tretmana opasnog otpada Mid – Mix tehnologijom.
Nakon prezentacije studenti su krenuli u obilazak gde su imali  priliku da se upoznaju sa celokupnom infrastruktorom postrojenja, kao i sa finalnim produktom tretmana koji predstavlja potpuno neopasnu  materiju koja ima više namena. Finalni proizvod  se može koristiti za betonske i opekarske proizvode, podloge za izgradnju puteva, kao dodatak čvrstim i industrijskim gorivima, u proizvodnji asfalta i briketa. S druge strane ovaj  proizvod ide u cementaru kao aditiv, dodatak u proizvodnji cementa.
[st_gallery gallery=“10056,10057,10058,10059,10060,10061″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]