Poseta studenata FPE Futura Bojčinskoj šumi

U petak, 09. juna, studenti druge i četvrte godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura posetili su zaštićeno prirodno dobro Bojčinska šuma. Cilj ove posete bila je realizacija nastavnih aktivnosti na predmetima Zaštita biodiverziteta i Prirodne vrednosti i resursi.

Studenti su upoznati sa osnovnim karakteristikama Bojčinske šume, zonama zaštite, upravljanjem i budućim planovima za unapređenje ovog zaštićenog prirodnog dobra. Studenti su prošetali šumom i imali priliku da se upoznaju sa različitim zaštićenim vrstama biljaka i životinja, da se oprobaju u jahanju konja i da vide mangulice koje se u ovom zaštićenom prirodnom dobru gaje na ograđenom prostoru površine 60 hektara. U vrlo prijatnom ambijentu restorana Bojčinska koleba bili su u prilici i da degustiraju različite proizvode od mangulica.

Zahvaljujemo se domaćinima na saradnji i gostoprimstvu i vrlo ugodno provedenom danu u Bojčinskoj šumi.

[st_gallery gallery=“8457,8458,8459,8460,8461,8462,8464,8463″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]