Poseta reciklažnom dvorištu, u okviru pogona „Otpad“, JKP čistoća, Ada Huja

U četvrtak, 19.11.2015. godine,  studenti Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura posetili su trenutno jedino reciklažno dvorište na teritoriji  Beograda, koje se nalazi u okviru  pogona „Otpad“, JKP Gradska čistoća,  na Adi Huji.

Poseta je organizovana za studente prve godine u okviru predmeta Integralno upravljanje otpadom, a domaćin posete bio je  upravnik pogona „Otpad“, gospodin Draškić.

Tokom obilaska pogona, predstavnik reciklažnog dvorišta  g-din Dragan Lazić studentima  je objasnio način funkcionisanja reciklažnog dvorišta, metode prikupljanja, sortiranja, skladištenja i kompaktiranja otpada koji u reciklažno dvorište pristiže sa teritorije celog grada. Tom prilikom im je predstavio i infrastruktutru i novu mehanizaciju kojom raspolaže reciklažno dvorište.

Ova poseta predstavlja nastavak uspešne saradnje Fakulteta za primenjenu ekologiju „Futura“ i JKP Gradska Čistoća, s obzirom da se realizuje već četvrtugodinu za redom.

[st_gallery gallery=“3519,3520,3522,3523″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]