Poseta Nemačke fondacije za životnu sredinu (DBU)

Na Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura, u četvrtak i petak 27. i 28. septembra 2018. godine, održani su intervjui i prezentacije predloga projekata kandidata u oblasti zaštite životne sredine iz Srbije, Hrvatske i Albanije. Izabrano je osam novih stipendista Nemačke fondacije za životnu sredinu, koji će provesti istraživački boravak u Nemačkoj u trajanju od 6 do 12 meseci. Članovi komisije bili su Christiane Grimm (DBU), Maja Miloradović (DBU alumni), Ana Petrović (DBU alumni), Vladimir Cvetković (Fakultet bezbednosti Univerziteta u Beogradu), Ivana Šekler i Goran Knežević, kao predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, Univerziteta Singidunum.

Ujedno je na Fakultetu predstavljen program stipendija kao i mogućnost finansiranja projekata u oblasti zaštite životne sredine. Predstavnici Nemačke fondacije za životnu sredinu – DBU poklonili su biblioteci Fakulteta za primenjenu ekologiji Futuri knjigu ,,Wildes Deutschland“.

Sajt DBU fondacije: wwww.dbu.de

[st_gallery gallery=“11137,11136,11135,11134,11133,11132″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]