POLJOPRIVREDNO – HEMIJSKA ŠKOLA IZ OBRENOVCA U POSETI OGLEDNOM POLJU FUTURE

Više od 40 đaka III i IVrazreda srednje škole iz Obrenovca u petak 24.4.2015. godine je posetilo ogledno poljeFakulteta za primenjenu ekologiju Futura. O agroenergetskim biljkama (Miscanthus, Tora…. ) đacima je govorio prof. dr Jordan Aleksić. O ekoremedijaciji i ERM kampu studentima je govorila Nevena Božić.

[st_gallery gallery=“1973,1974,1975″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]
Nakon obilaska oglednog polja Future đaci su posetili SRP Zasavica, gde su bili u prilici da se upoznaju sa praktičnom primenom znanja koja usvajaju tokom obrazovanja. Stručni saradnik SRP Zasavica Mihajlo Stanković je održao „Zeleni čas“ i kroz interaktivno predavanje đacima je približio značaj primenjene ekologijei upoznao ih sa prirodnim resursima Zasavice.

[st_gallery gallery=“1976,1978,1979,1968″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]
Nakon kraće pause i ručka, poseta je završena obilaskom Sirmiuma (Carske palate) u Sremskoj Mitrovici.

[st_gallery gallery=“1969,1970,1971,1972″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]