POČELA IMPLEMENTACIJA PROJEKTA INTERREG ADRION pod nazivom „CIRCLE“

Online kick-off sastanak za projekat pod nazivom „Circular Innovation and Resilient City Labs in the Adrion Region – CIRCLE“, koji se finansira u okviru Programa transnacionalne saradnje Interreg Adrion održan je u utorak 24. marta 2020. godine.

CIRCLE projekat ima za cilj da poveća i proširi znanje u oblasti održivosti principa cirkularne ekonomije kroz kolaboraciju među inovativnim akterima u poslovnom, administrativnom i finansijskom sektoru, kao i u civilnom društvu, a u okviru urbanih regija gde se proizvodi najveća količina otpada, koja su takođe mesta gde inovativni modeli mogu da se implementiraju. Implementacija projekta je zvanično počela 1.2.2020. a Fakultet za primenjenu ekologiju učestvuje kao partner.

Nosilac projekta je opština Forli iz Italija, a projektni konzorcijum čine, osim Fakulteta Futura i:

• Romagna Tech – Italija
  • School Center Velenje – Slovenija
  • RDA of Northern Primorska Ltd. Nova Gorica – Slovenija
  • Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA – Hrvatska
  • Energo-data – Hrvatska
  • Anatoliki S.A Development Agency of Eastern Thessaloniki’s Local Authorities – Grčka
  • Institute for Innovation and Sustainable Development- AEIPLOUS – Grčka
  • Fond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske – Bosna i Hercegovina
  • Opština Laktaši –Bosna i Hercegovina
  • Regionalni centar za društveno-ekonomski razvoj – Banat (RCR BANAT) – Srbija