OSNOVNE STUDIJE – RASPORED I PRIJAVA ISPITA U JUNSKOM I JULSKOM ISPITNOM ROKU

Junski ispitni rok 2022/2023. zakazan je za period od 12.6.2023. do 15.7.2023.

Redovna prijava ispita je od 3.5.2023.-5.6.2023.

Mehanizam i procedura prijave ispita je identična kao uvek. Potrebno je da se ulogujete preko fakultetskog mejla i pratite link za prijavu ispita koji se nalazi na sledećoj internet stranici: Rasporedi. Pošto to učinite, izaberite godinu na kojoj prijavljujete ispite, popunite Vaše lične podatke (broj indeksa, ime i prezime) i štiklirajte predmete sa ponuđene liste. Poslednji korak je da priložite fotografiju uplatnice kojom dokazujete plaćanje nadoknade za prijavu ispita posle čega sledi finalno slanje prijave. Kada ispunite sve korake, na vaš fakultetski mejl (preko kojeg ste se ulogovali) dobićete potvrdu da ste prijavili ispite. Preko ovog mejla moguće je da izvršite promenu u prijavi, ukoliko ste negde pogrešili.

Svaki ispit koji prijavljujete morate unapred platiti 500 dinara. Ukoliko prijavljujete više ispita sa iste godine studija ne morate za svaki ispit popunjavati posebnu uplatnicu već na jednoj uplatite za sve ispite. Uplatnica se popunjava na sledeći način:

Tokom junskog roka, imaćete po dva termina za ispite iz oba semestra.

U julskom roku, imaćete jedan termin za ispite isključivo iz letnjeg semestra.