Održana komemoracija povodom smrti prof. dr Jordana Alreksića

Komerorativni skup povodom smrti osnivača i profesora Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, dr Jordana Aleksića održana je u četvrtak, 1. jula 2021. godine u Privrednoj komori Beograda.
U formalnom delu svečanog čina komemoracije, kojem je prisustvovalo više od 150 članova rodbine, prijatelja, saradnika, studenata i poslovnih partnera profesora Aleksića, govorili su Dušan Mihajlović, bivši ministar i predsednik Nove demokratije, dr Rade Jovanović, direktor Instituta za primenu nauke u poljoprivredi, Slobodan Simić, upravitelj SRP Zasavica i prof. dr Božo Drašković, profesor Fakulteta Futura. Svoje utiske i sećanja na profesora Aleksića podelili su i brojni studenti koji su prisustvovali komemoraciji koji su poručili da će nastaviti stazama kojima ih je učio profesor.