Obeležen Svetski dan zaštite životne sredine

Svetski dan zaštite životne sredine, 5. jun 2023. godine, u organizaciji Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, obeležen je u letnjoj učionici Fakulteta u Bojčinskoj šumi.

O značaju zaštite, očuvanja i unapređenja životne sredine, ali i  obazovanju i ulozi svih pojedinaca, na skupu su govorili:
prof. dr Svetozar Krstić, dekan, prof.dr Radomir Mandić, sa FPE Futura, Slobodan Simić, upravitelj Specijalnog rezervata prirode Zasavica, Jovan Milivojević, predstavnik upravitelja Spomenika prirode Bojčinska šuma, Olja Trkulja, predsednica Studentskog parlamenta Fakulteta i Vesna de Vinča, iz Miss Srbija.

Prisustni studenti, zaposleni i prijatelji Fakulteta, nakon izjava za medije, na kraju su obišli farmu mangulica, Bojčinsku šumu i nastavili druženje u prijatnoj atmosferi Bojčinske kolebe.