Футура организује орнитолошки камп у ПИО Овчарско-кабларска клисура

Факултет за примењену екологију Футура организује орнитолошки камп у Пределу изузетних одлика „Овчарско-кабларска клисура“, у периоду од 6. до 10. новембра. Циљ орнитолошког кампа је  истраживање и мониторинг птица и унапређење знања и свести о угрожености и значају заштите орнитолошке фауне. Камп је финанијски подржала Туристичка организација града Чачка у оквиру пројекта „Мониторинг биодиверзитета у ПИО Овчарско-кабларска клисура.

У петак 8.  новембра на кампу су учествовали ученици средње економске школе из Чачка, када су имали прилику да се практично упознају са техникама прстеновања и мониторинга птица.

[st_gallery gallery=“13817,13818,13819,13820,13821″ size=“portfolio-four“ columns=“3″ lightbox=“yes“]