Povodom Dana šuma koji se svake godine obeležava 21. marta širom sveta, studenti Fakuleta za primenjenu ekologiju Futura posetili su Arboretum Šumarskog fakulteta. Gosti fakultetske posete bili su i učenici Hemijsko prehrambeno-tehnološke srednje škole sa Banovog Brda, sa kojom Fakultet Futura ima višegodišnju saradnju.

Domaćin posete bila je dr Marina Vukin sa šumarskog fakulteta, koja je sve posetioce sprovela kroz Arboretum i deo parka-šume Košutnjak.

Svim prisutnima obratila se i prof. dr Jelena Milovanović, redovni profesor Fakulteta Futura, prim. dr Gorana Isailović sa Visoke zdravstvene škole strukovnih studija, kao i studenti Šumarskog fakulteta.

U saradnji Fakulteta Futura i Šumarakog fakulteta, a povodom Dana šuma, Hemijsko prehrambeno-tehnološkoj školi dodeljeno je pet sadnica koje su kasnije zasađene u dvorištu ove škole.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail