FAKULTET FUTURA DOMAĆIN ĐACIMA HEMIJSKO – PREHRAMBENE TEHNOLOŠKE ŠKOLE I GEOLOŠKO I HIDROMETEOROLOŠKE ŠKOLE „MILUTIN MILANKOVIĆ“

Učenici IV razreda srednjih škola su u subotu  25.4.2015. godine posetili SRP Zasavica. U učionici u prirodi đaci su imali priliku da se upoznaju sa osnovnim karakteristikama i primenom agroenergetskih biljaka (Miscanthus, Tora…. ) o kojima im je govorio prof. dr Jordan Aleksić. Nevena Božić je učenicima govorila o novoj metodologiji klasifikacije zelenih radnih mesta, kao i adekvatnim obrazovnim profilima.

[st_gallery gallery=“1949,1950,1948″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]
Stručni saradnik SRP Zasavica Mihajlo Stanković je održao „Zeleni čas“ i kroz interaktivno predavanje đacima je približio značaj primenjene ekologije  i upoznao ih sa prirodnim resursima Zasavice.

[st_gallery gallery=“1951,1952,1953″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]
Nakon vožnje brodom i ručka, učenici su obišli pašnjak Valjevac, čime je poseta završena.

[st_gallery gallery=“1945,1946,1947″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]