Dodela zahvalnica za Svetski dan čišćenja

U sredu, 26. decembra 2018. godine, u Privrednoj komori Srbije, održana je godišnja konferencija pokreta Let’s do it Serbia, na kojoj su predstavljeni rezultati najveće svetske ekološke akcije ,,Svetski dan čišćenja“ koji je Fakultet za primenjenu ekologiju Futura podržao od prvog dana.

Čak 17 miliona ljudi u 158 zemalja čistilo je planetu Zemlju 15. septembra 2018. godine, kao i 11 hiljada volontera u više od 50 timova u 23 grada i opštine u Srbiji.

Akciju su podržali Ministarstvo zaštite životne sredine, Privredna komora Srbije, Stalna konferencija gradova i opština, Fakultet za primenjenu ekologiju Futura, kao i mnogi drugi.

Na današnjoj konferenciji je predstavljen plan za 2019. i 2020. godinu prema kojem će se Pokret Let’s do it baviti i drugim ekološkim aktivnostima u kojima će Fakultet za primenjenu ekologiju Futura biti jedan od nosilaca.

Studentkinjima Fakulteta za primenjenju ekologiju Futura, Jeleni Radovanović i Nikoleti Cesnak su uručene prigodne zahvalnice, koje su studentkinje preuzele u ime Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura i profesora dr Jordana Aleksića.

Na konferenciji je predloženo da se veći broj ljudi obuči za team leader – e na svetskom nivou i tom prilikom je pozvan Fakultet za primenjenu ekologiju Futura da izabere studenta predstavnika na Svetskoj konferenciji Pokreta Let’s do it, koja će se održati u periodu od 24. do 27. januara u Estoniji, u Talinu.

[st_gallery gallery=“11823,11824,11825,11826,11822″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]