Studijska poseta Botaničkoj bašti “Jevremovac”

U petak, 3. novembra 2017. godine, za studente prve, druge i treće godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura organizovana je studijska poseta Botaničkoj bašti “Jevremovac”. Cilj ove posete bila je realizacija nastavnih aktivnosti u okviru predmeta Ekologija, Zaštita biodiverziteta i Urbani ekosistemi.

Studenti su obišli staklenik, japanski vrt i ostale delove botaničke bašte uz pratnju stručnog vodiča koji ih je upoznao sa istorijatom Botaničke bašte “Jevremovac” i značajem botaničkih bašti kao primera ex-situ zaštite biodiverziteta. Studenti su imali prilike da se detaljnije upoznaju sa karakteristikama nekih od najinteresantnijih vrsta biljaka, od preko 2000 vrsta koje se nalaze u botaničkoj bašti. U toku obilaska botaničke bašte, studenti su pravili “herbal-selfie” u cilju izrade virtuelnih digitalnih herbarijuma.

Zahvaljujemo se Botaničkoj bašti “Jevremovac” i Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu na još jednom primeru uspešne saradnje.

[st_gallery gallery=“9437,9436,9435,9434,9433,9432,9431,9430″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]