Studenti IV godine na Međunarodnom naučnom simpozijumu “PROMENA KLIME ZEMLJE – NAUKA I UTICAJI”

Međunarodni naučni simpozijum pod nazivom “PROMENA KLIME ZEMLJE – NAUKA I UTICAJI”, održava se od 11. do 13. oktobra 2017. godine u Svečanoj sali Srpske akademije nauka i umetnosti u Beogradu.

Zahvaljujući dobroj saradnji Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) sa FPE Futura i prof. dr Jelenom Milovanović, priliku da učestvuju u radu prvog dana simpozijuma, u sredu 11.10.2017.godine imali su studenti IV godine koji slušaju predmet Ekoklimatologija.

Simpozijum su otvorili predsednik SANU Vladimir Kostić, ministar zaštite životne sredine Republike Srbije Goran Trivan, predsedavajući Međunarodnog organizacionog komiteta Fedor Mesinger i André Berger.

Tokom celodnevnog simpozijuma održanog u više sesija, studenti sa predmetnim nastavnikom i asistentom, mogli su da čuju izlaganja svetskih stručnjaka u oblasti klimatskih promena, koji su govorili o uzrocima i predstojećim promenama na planeti Zemlji zbog klimatskih promena. Na kraju prvog dana, izneti su i rezultati istraživanja kao i predviđanja o promeni klime u narednih pedeset godina.​

[st_gallery gallery=“9284,9285,9286,9291,9290,9289,9288,9287,9283″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]