JKP Vodovod Kraljevo

U sredu 21. juna 2017. godine predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura posetili su centralno postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda Kraljeva locirano na levoj obali Ibra u neposrednoj blizini železničkog mosta. U okviru postrojenja postoji crpna stanica sa pužnim agregatima, rešetke i peskolov sa mastolovom. Izgradnja je zbog nedovoljno sredstava stopirana, tako da se sada prečišćava otpadna voda samo na aero-mehanički način, odnosno baznično. Sastanak sa predstavnicima  JKPVodovod “ Kraljevo i poseta su realizovani u cilju izrade i sprovođenja programa remedijacije degradiranog prostora i konstruisanja ESP-s (ekosistemskog procesora) za otpadne vode iz cisterni.

[st_gallery gallery=“8588,8591,8593,8589,8592,8590″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]