Poseta studenata FPE Futura Velikom ratnom ostrvu

U utorak, 30. maja 2017. godine studenti treće godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura posetili su zaštićeno prirodno dobro Veliko ratno ostrvo u cilju unapređenja znanja iz predmeta Zaštita i unapređenje prirodnih dobara i Ekohidrologija.

Studenti su upoznati sa istorijatom i ključnim karakteristikama Velikog ratnog ostrva, uticajem Dunava na ostrvo, uspostavljanjem zona zaštite i upravljanjem ovim prirodnim dobrom. Studenti su prošetali kroz sve tri zone zaštite zaštićenog prirodnog dobra i tom prilikom se upoznali sa brojnim zaštićenim vrstama biljaka, gljiva i životinja, ali i sa ključnim problemima na Velikom ratnom ostrvu, kao što su invazivne vrste i uticaj posetilaca.

Ova poseta je još jedan primer dugogodišnje uspešne saradnje sa JKP „Zelenilo Beograd“.

[st_gallery gallery=“8351,8352,8354,8362,8361,8355″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]