Učešće studenata FPE Futura na skupu u Botaničkoj bašti „Jevremovac“ povodom Dana zaštite prirode

U utorak, 11.04.2017. godine studenti sa Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, u okviru predmeta Zaštita i unapređenje prirodnih dobara, prisustvovali su skupu održanom u Botaničkoj bašti „Jevremovac“ povodom obeležavanja Dana zaštite prirode. Organizatori ovog skupa bili su Zavod za zaštitu prirode Srbije, JP „Srbijašume“, Institut za botaniku i Botanička bašta „Jevremovac“ Biološkog fakulteta u Beogradu.

Studentima i ostalim učesnicima je ukazano na značaj očuvanja prirode i održivog upravljanja zaštićenim prirodnim dobrima. Na skupu su posebno prezentovani Rezervat biosfere „Golija-Studenica“, Spomenik prirode „Cerjanska pecina“ i Spomenik prirode „Botanička bašta Jevremovac“.

[st_gallery gallery=“7901,7900,7899,7898,7897″ size=“portfolio-four“ columns=“3″ lightbox=“yes“]