Svetski dan obrazovanja o zaštiti životne sredine – Zelena zanimanja

U četvrtak, 26.01. povodom Svetskog dana obrazovanja o zaštiti životne sredine organizovan je skup u Gimnaziji u Obrenovcu. Skupu je prisustvovalo oko 40 učenika iz različitih odeljenja gimnazije. Slobodan Stefanović sa Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura je učenicima prezentovao mogućnosti obrazovanja i zaposlenja u oblasti zaštite životne sredine, sa akcentom na nova perspektivna zelena zanimanja, za kojima već postoji potreba na tržištu rada. Zorana Jovanović iz Javnog preduzeća za zaštitu i unapređenje životne sredine na teritoriji GO Obrenovac je učenike upoznala sa ključnim problemima u oblasti životne sredine na području GO Obrenovac.

Zahvaljujemo se na saradnji Gimnaziji u Obrenovcu i Javnom preduzeću za zaštitu i unapređenje životne sredine na teritoriji GO Obrenovac.

[st_gallery gallery=“7251,7253,7252″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]