DRUGA GODINA VIŠEGRAD PROGRAMA: Prvi interaktivni modul predavača iz Slovačke

U sredu, 19.10.2016. godine, na Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura, prof. dr Martin Hauptvogl sa Fakulteta za evropske studije i regionalni razvoj Poljoprivrednog univerziteta u Nitri, održao je prvi interaktivni modul u okviru druge godine projekta “VIŠEGRAD za SRBIJU: Premošćavanje nedostataka između obrazovanja i održivog razvoja u praksi” za studente Fakulteta Futura.

Studenti su tokom prvog dela modula mogli da čuju o zakonskim okvirima i participativnom pristupu u upravljanju prirodnim resursima, iskustvima iz pred-pristupnog perioda Visegrad zemalja (Poljske, Mađarske, Češke, Slovačke) za priključenje Evropskoj uniji, o značajnim konvencijama u oblasti zaštite životne sredine, kao i značaju održivog pristupa u oblasti zaštite životne sredine. Drugi deo ovog interaktivnog modula bio je posvećen timskom radu studenata nakon koga su svoja mišljenja o odnosu ekonomije i ekologije suočavali u polučasovnoj debati.

[st_gallery gallery=“5870,5871,5872,5873″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]