Održan četvrti interaktivni modul u okviru projekta “VIŠEGRAD za SRBIJU: Premošćavanje nedostataka između obrazovanja i održivog razvoja u praksi”

U utorak, 15.3.2016. godine, na Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura, prof. dr Eleonora Marišova sa Univerziteta za poljoprivredu u Nitri, održala je četvrti po redu interaktivni modul u okviru projekta “VIŠEGRAD za SRBIJU: Premošćavanje nedostataka između obrazovanja i održivog razvoja u praksi” za studente završnih godina Fakulteta Futura.

Studenti su između ostalog imali priliku da čuju o zakonskim okvirima, informacijama od javnog značaja, slobodnom pristupu informacijama, proceduri dobijanja informacija, kao i primerima dobre prakse iz Češke, Slovačke, Poljske i Mađarske.

Na kraju predavanja, studenti su učestvovali u radionici u okviru koje su mogli da nauče kako da podnesu zahtev za dobijanje informacije od javnog značaja.

[st_gallery gallery=“4653,4654,4655,4656,4657,4658,4659,4660,4661,4662″ size=“portfolio-four“ columns=“6″ lightbox=“yes“]