Konferencija projekta “Zdrava zemlja za zdrav život Mačve”

Promocija i kampanja projekta Unije ekologa UNEKO: “Zdrava zemlja za zdrav život Mačve”, sufinansiran sredstvima Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine-projekti u oblasti zaštite životne sredine čiji su nosioci udruženja i druge organizacije civilnog društva u 2015.godini, realizovana je i završnom konferencijom projekta. Završna konferencija projekta održana je na Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura, Univerziteta Singidunum u Beogradu, dana 05.decembra 2015. godine, povodom  Međunarodne godine zemljišta – 2015 (Тhe International Year of Soils 2015 -IYS) i Svetskog dana zemljišta (World Soil Day, 05. decembar 2015, proglašen nа 68. Zasedanju Generalne skupštine UN, koja ima za cilj da bude platforma za podizanje svesti o važnosti zemljišta za bezbednost hrane i esencijalne funkcije opstanka ekosistema i života ljudi.

Na konferenciji su predstavljeni rezultati projekta, kao i Izveštaj o stanju zemljišta Mačve Agencije za zaštitu životne sredine.

Predstavljena je i brošura projekta “Zdrava zemlja za zdrav život Mačve”,  koju možete preuzeti icon_pdf

[st_gallery gallery=“4014,4015,4016,4017″ size=“portfolio-two“ columns=“4″ lightbox=“yes“]