Poseta Panonskim elektranama

Studenti Tehničkog fakulteta i Fakulteta za primenjenu ekologiju FUTURA Univerziteta Singidunum, boravili su 24. novembra 2015. godine na stručnoj ekskurziji u Sremskoj Mitrovici.

Studijsko putovanje je podrazumevalo obilazak JP „Elektroprivreda Srbije“, Ogranka „Panonske elektrane“ – Termoelektrane i toplane u Sremskoj Mitrovici.
Cilj posete bio je upoznavanje studenata sa radom toplane koja koristi obnovljive izvore energije, odnosno biomasu. Studenti su imali priliku da obiđu TE-TO Sremska Mitrovica i upoznaju se sa načinom rada kotla koji kao energent za proizvodnju toplotne energije koristi suncokretove ljuske.
Studenti su pokazali veliko interesovanje za predavanje koje je održao gospodin Goran Ranković, dipl. inž. elektrotehnike, rukovodilac proizvodnje u TE-TO Sremska Mitrovica.  Nakon stručnog predavanja i posete, studenti su obišli i Arheološko nalazište Carska palata Sirmium u centru Sremske Mitrovice, kao i hotel „Norcev“ na Fruškoj gori.

[st_gallery gallery=“3677,3676,3675,3674″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]