Jesenji kamp „Zaštita prirode Srbije“, Veliko Ratno Ostrvo

U skladu sa Godišnjim programom upravljanja za 2015. godinu Predela izuzetnih odlika „Veliko Ratno ostrvo“, JKP „Zelenilo Beograd“ organizovao je tradicionalni Jesenji kamp od 12.10.2015. do 15.10.2015. godine u vremenu od 10 do 17 časova na Velikom Ratnom ostrvu. Tema ovogodišnjeg kampa n bila je zaštita prirode Srbije u okviru koje su održana predavanja i radionice za studente. Kampu je prisustvovalo 35 studenata Geografskog, Šumarskog i Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Više strukovne turističke škole i Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura.

Tokom četvorodnevnog trajanja kampa održana su predavanja o zaštiti prirode, učešću javnosti u zaštiti prirode, adaptaciji na klimatske promene, ekoremedijacijama i menadžmentu rizika u životnoj sredini i dr.

Predavači na kampu Fakulteta Futura su bili dekan prof. dr Gordana Draži i asistent MSc Slađana Đorđević.

[st_gallery gallery=“2712,2711″ size=“portfolio-two“ columns=“2″ lightbox=“yes“]