Sporazum o saradnji sa Nacionalnim parkom „Una“

Fakultet za primenjenu ekologiju FUTURA potpisao je Sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji sa Nacionalnim parkom „Una“ koji obuhvata područje sliva reke Una na krajnjem zapadu Bosne i Hercegovine.
Sporazum predstavlja samo definisanje zvaničnog okvira saradnje između NP „Una“ i FUTURE, jer se saradnja obavljala i u proteklom periodu.
FUTURA i NP „Una“ su sada proširi saradnju od zajedničkog učešća u naučnoistraživačkim projektima do organizovanja studijski poseta za naše studente.
Amarildo Mulić, direktor NP „Una“ izrazio je visoka očekivanja od ove saradnje, a dogovoreno je i da deo zaposlenih uzme učešće u poseti naših studenata ovom biseru prirode sa fascinantnim vodopadima Štrbačkog buka i Martin Broda.