DOM OMLADINE – REZULTATI ISTRAŽIVANJA

Rezultati istraživanja „Upravljanje neupotrebljivim lekovima“ nakon predstavljanja na Beogradskoj Politehnici i Fakultetu za primenjenu ekologiju Futura predstavljeni su i u Domu omladine Beograda u sredu 3.6.2015. godine. Osim profesorke Vesne Alivojvodić i profesora Šimona Đarmatija koji su se obratili skupu, o rezultatima projektnog istraživanja govorili su studenti Fakuleta Futura Dunja Nikolić i Marina Jevremović i studenti Beogradske Politehnike Dušan Živković i Stefan Đorđević.

[st_gallery gallery=“1838,1839″ size=“portfolio-two“ columns=“2″ lightbox=“yes“]

Cilj ovog predstavljanja bilo je iznošenje rezultata istraživanja široj javnosti i medijima i pobuđivanje svesti javnosti o značaju adekvatnog upravljanja opasnim medicinskim otpadom – lekovima, s obzirom da se o negativnim uticajima koje ova vrsta otpada ima na životnu sredinu i zdravlje ljudi, malo i nedovoljno govori.