UČEŠĆE PREDSTAVNIKA FAKULTETA ZA PRIMENJENU EKOLOGIJU FUTURA NA TESLA GLOBAL FORUMU

Tesla global forum je manifestacija festivalskog karaktera koja se svake godine održava u čast našeg velikana Nikole Tesle, a posvećena je popularizaciji nauke, obrazovanja, kulture i duhovnosti.

[st_gallery gallery=“1763,1764,1765″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]

Ove godine se ova manifestacija održala na Fruškoj Gori od 9. do 12. jula.

Posebno mesto u okviru festivala pripalo je omladinskom Tesla Sajber Kampu, u kome je ove godine bilo preko sto studenata domaćih i stranih univerziteta, koji su prisustvovali predavanjima, radionicama, okruglim stolovima i panel diskusijama istaknutih naučnika, profesora i umetnika.

Forum je činilo pet osnovih tematskih sektora: nauka, umetnost, društvo, informacione tehnologije i ekologija.

Istaknuto učešće u ovoj manifestaciji i kampu imali su i predstavnici Fakulteta Futura: Angelina Buljubašić, Marina Jevremović, Biljana Marković i Iva Kanazir.

[st_gallery gallery=“1766,1762,1761″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]