Futura organizuje ornitološki kamp u PIO Ovčarsko-kablarska klisura

Fakultet za primenjenu ekologiju Futura organizuje ornitološki kamp u Predelu izuzetnih odlika „Ovčarsko-kablarska klisura“, u periodu od 6. do 10. novembra. Cilj ornitološkog kampa je  istraživanje i monitoring ptica i unapređenje znanja i svesti o ugroženosti i značaju zaštite ornitološke faune. Kamp je finanijski podržala Turistička organizacija grada Čačka u okviru projekta „Monitoring biodiverziteta u PIO Ovčarsko-kablarska klisura.

U petak 8.  novembra na kampu su učestvovali učenici srednje ekonomske škole iz Čačka, kada su imali priliku da se praktično upoznaju sa tehnikama prstenovanja i monitoringa ptica.

[st_gallery gallery=“13817,13818,13819,13820,13821″ size=“portfolio-four“ columns=“3″ lightbox=“yes“]