Studentska poseta SRP Zasavica i oglednom polju Fakulteta

Studenti Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura su u subotu 26.10.2019, u pratnji profesora i asistenata, posetili Specijalni rezervat prirode Zasavica i ogledno polje Fakulteta na Sadžaku-Noćaj. Studentska poseta je organizovana u okviru praktične i terenske nastave iz predmeta Zaštita biodiverziteta, Zaštita i unapređenje šumskih i lovnih resursa i Ekosistemske tehnologije.
Studenti su se u Specijalnom rezervatu na Zasavici upoznali sa značajem ovog zaštićenog prirodnog dobra zbog raznolikosti biljnih i životinjskih vrsta koje žive na njegovoj teritoriji, i imali su prilike da čuju kratka predavanja o brojnim autohtonim vrstama domaćih životinja koje se gaje na ovom području. Osim obilaska ovog rezervata prirode studenti su imali prilike da posete vizitorski centar i upoznaju se sa načinom funkcionisanja bioprečistača otpadnih voda koji je letos postavljen u blizini ovog objekta.
Nakon predaha i ručka na travi nastavljena je poseta oglednom polju Fakulteta za primenjenu ekologiju na Sadžaku u selu Noćaj nedaleko od Specijalnog rezervata prirode Zasavica. Tokom obilaska studenti su upoznati sa svojstvima i energetskim potencijalom trske Miscanthus koja se gaji na oglednom polju, a imali su prilike i da posete ergelu konja, kao i da se voze čamcem na veštačkom jezeru.

[st_gallery gallery=“13767,13768,13769,13770,13771,13772,13773,13774,13775,13776,13777,13778″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]