Održana radionica „Decentralizovani sistem sakupljanja i tretmana otpadnih voda seoskih naselja“

U petak 29. marta 2019. godine u prostorijama Ustanove za kulturno obrazovnu delatnost „Kosta Novaković“ u Čačku održana je radionica pod nazivom „Decentralizovani sistem sakupljanja i tretmana otpadnih voda seoskih naselja“. Na radionici su učestvovali predstavnici lokalne samouprave zaduženi za ekologiju kao i predsednici Mesnih zajednica grada Čačka.

Glavni govornici tokom radionice bili su predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura Univerziteta Metropolitan, dr Jordan Aleksić i dipl.građ.inž. Marija Janković i preduzetnik inovator iz Čačka Milan Filipović.

Okupljenima je predstavljen nov pristup rešavanja otpadnih voda seoskih naselja – decentralizovan pristup. Prikazani su primeri ekoremedijacionih procesora za različita opterećenja; jednostavnost samog sistema; jeftina gradnja i održavanje; biljke kao fitoremedijatori sa posebnim akcentom na mogućnost iskorišćenja kao biomase.

[st_gallery gallery=“12242,12244,12245,12246″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]