Proslava Svetskog dana obrazovanja o zaštiti životne sredine u SRP Zasavica

Povodom obeležavanja Svetskog dana obrazovanja o zaštiti životne sredine,  26. januara 2019. godine u Specijalnom rezervatu prirode Zasavica održana je prezentacija rezultata diplomskog rada Mihaila Stankovića na temu “Pregled vrsta značajnih za zaštitu prirode Evrope u Specijalnom rezervatu prirode Zasavica sa analizom stanja populacije vrsta”.

Prezentaciji su prisustvovali student i profesori Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, predstavnici Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode, Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, kao i mnogobrojni saradnici Rezervata Zasavica i Fakulteta Futura.

Svetski dana obrazovanja o zaštiti životne sredine prvi put je obeležen 1975. godine, a ustanovljen je u Stokholmu 1972. godine na Konferenciji Ujedinjenih nacija o životnoj sredini, kada je istaknuta potreba za obrazovanjem o ekološkim problemima, kako bi se svim građanima pružile informacije neophodne za njihovo aktivno učešće u očuvanju životne sredine.

[st_gallery gallery=“11933,11935,11931,11934″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]