Učešće predstavnika FPE Futura na skupu: “BIOMASOM KA DEKARBONIZACIJI CEMENETNE INDUSTRIJE“

Prepoznajući značaj iznalaženja efikasnih rešenja za smanjenje negativnog uticaja na klimu i klimatske promene, a u okviru programa „Partnerstvo za budućnost“ kompanije CRH Srbija, u utorak 6.11.2018. godine u Paraćinu, održan je okrugli sto pod naslovom “BIOMASMO KA DEKARBONIZACIJI CEMENETNE INDUSTRIJE“.

Organizator okruglog stola bila ne NVO UNEKOOP iz Paraćina u saradnji sa Udruženjem cementne industrije Srbije CIS i Fakultetom za primenjenu ekologiju „FUTURA“ Beograd.

Uvodne prezentacije održali su:

– Matej Gasperič, ekspert EU na projektu „Strategija klomatskoh promena sa akcionim planom“,

–  Danijela Božanić, ekspert za oblast klimatskih promena,

–  Prof. dr Aleksandar Jovović, Mašinski fakultet Univerziteta u Beogradu,

–  Dejana Milinković, (CIS) Cementna industrija Srbije,

–  MSc Ivana Šekler, FPE Futura.

Nakon dvoipočasovnih prezentacija, otvorena je diskusija u kojoj su učestvovali prisutni predstavnici lokalnih i državnih institucija kao i nevladinog sektora i industrije.

[st_gallery gallery=“11503,11502,11501″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]